Za noční střelbu na sídlišti bude opilý mladík pykat

09.06.2020 12:19

ZLÍN - Výstřel, který se rozlehl ve večerních hodinách v úterý 2. června zlínským sídlištěm Jižní Svahy, upoutal pozornost hlídky městské policie z místního okrsku, která zadržela opilého mladíka, jenž si tak zadělal na problémy.
„Strážníci se vydali k místu, odkud se zvuk ozval, a v blízkosti zastávky MHD Kocanda spatřili kromě cestujících také mladého muže, který manipuloval s předmětem nápadně připomínajícím krátkou střelnou zbraň,“ uvedl Pavel Janík, zástupce ředitele MP Zlín.
V okamžiku, kdy jej strážníci oslovili, již dotyčný držel v ruce pouze mobilní telefon a snažil se z místa co nejrychleji zmizet.
„Protože nereagoval na výzvy zakročující hlídky a kladl aktivní odpor, museli jej strážníci zpacifikovat za použití donucovacích prostředků. Následně u něj nalezli plynovou pistoli, která si svým vzhledem nijak nezadá s ostrou zbraní,“ sdělil Pavel Janík.
Při orientačním vyšetření na alkohol ukázal analyzátor dechu u 24letého muže hodnotu přesahující 2,3 promile.
„Vzhledem k tomu, že dotyčný nedokázal kontrolovat své chování a jeho agrese se neprojevovala jen vůči strážníkům, ale také směrem k bývalé přítelkyni, bylo o jeho dalším osudu rozhodnuto. Po lékařském vyšetření jej hlídka MP Zlín převezla k bezpečnému vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice,“ dodal Pavel Janík.
Protiprávní jednání dotyčného bude mít nyní dohru před správním orgánem.
Vlastimil Langer
Foto: MP Zlín