Za napadení může násilník skončit za mřížemi až na deset let

17.09.2020 14:09

POLICIE ZLÍNSKÉHO KRAJE – Dlouhý pobyt za mřížemi hrozí třiatřicetiletému muži žijícímu v Uherském Hradišti, který v polovině března ve Zlíně na autobusovém nádraží napadl a těžce zranil jiného muže.

„Komisař kriminální policie podal státnímu zástupci návrh na podání obžaloby proti obviněnému muži za spáchání zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a přečinu výtržnictví, kterých se měl dopustit ve Zlíně na autobusovém nádraží. Obviněný muž je navíc v podmínce pro obdobnou trestnou činnost. V případě odsouzení hrozí čtyřikrát soudně trestanému muži až desetiletý trest odnětí svobody,“ informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Ke sporu mezi dvěma muži došlo o půl desáté večer poblíž stánku s občerstvením. Nyní již obviněný muž měl plivnout na manželku sedmatřicetiletého muže, což ho rozčílilo a ve snaze svou ženu chránit si to s ním chtěl vyříkat.

„Mezi oběma muži došlo k roztržce, agresivnější byl ovšem mladší z nich a poté, co svého soupeře svalil na zem, mu uštědřil několik kopů do hlavy, přičemž ležící muž ztratil vědomí. Záchranáři ho převezli k ošetření do nemocnice. Agresor z místa odešel a vzápětí odjel domů. Oba muži byli v době incidentu pod vlivem alkoholu,“ řekla k události mluvčí.

Policisty čekala nelehká práce. Pachatele útoku nikdo z přihlížejících neznal. Přesto se jim za pomoci dalších svědků a znalosti místního prostředí podařilo útočníka ustanovit. Ten se při výslechu k útoku přiznal s odůvodněním, že byl opilý a moc si ze svého jednání nepamatuje.

„Ze znaleckého posudku z oboru lékařství vyplynulo, že jen shodou okolností a šťastných náhod nezpůsobil ležícímu muži, který se útoku nemohl nijak bránit, zranění život ohrožující spojené s poškozením životně důležitého orgánu, kterým mozek bezesporu je. Obviněný měl vědět, že svým jednáním může způsobit těžkou újmu na zdraví,“ dodala Monika Kozumplíková.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje

Foto: Vlastimil Langer