Za bezdůvodné napadení seniora poslal soud recidivistu ihned za mříže

03.08.2020 09:06

ZLÍNSKO -  Zlínští policisté sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví třiačtyřicetiletému muži z obce na Zlínsku, který v minulém týdnu ve Zlíně za přítomnosti dalších lidí bezdůvodně napadl dvaasedmdesátiletého muže. „Dvanáctkrát trestaný recidivista skončil po rozhodnutí soudce rovnou ve výkonu trestu.
Starší muž jel ve středu večer na jízdním kole z Otrokovic do Zlína. U nákupního centra ve Zlíně se zastavil u skupiny asi pěti lidí, protože jednoho z nich znal a chtěl ho pozdravit,“ uvedla mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.
V průběhu rozhovoru bez předchozího varování a bez důvodu jeden z přítomných mužů na seniora zaútočil pěstmi. Starý pán se začal bránit a částečně se skryl za své jízdní kolo. To útočníka neodradilo, s bicyklem praštil o zem a muže napadal dál.
„Ze strachu o své zdraví upozornil napadený útočníka na to, že je držitelem střelné zbraně, kterou má zrovna u sebe. Zbraň útočníkovi ukázal, přičemž s ní nikoho neohrožoval. Teprve poté se agresor aspoň částečně uklidnil. Napadený muž naštěstí při útoku neutrpěl zranění,“ řekla mluvčí.
Policisté, které na místo přivolali svědci napadení, zjistili, že agresivní muž před napadením požil alkohol, nadýchal více než dvě promile. U napadeného muže byla dechová zkouška negativní. Útočník se i po příjezdu policistů choval agresivně a odmítal s policisty spolupracovat.
„Strážci zákona ho proto zadrželi a převezli do protialkoholní záchytné stanice. Následující den skončil v policejní cele, kde čekal do soboty na rozhodnutí soudu. Soudce okresního soudu ve Zlíně muže potrestal půlročním trestem odnětí svobody a policisté násilníka v sobotu převezli do věznice v Olomouci,“ dodala Monika Kozumplíková.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje

Ilustrační foto: Archiv KNZ