Z veletrhu cestovního ruchu Holiday World si Zlínský kraj přivezl čtyři ceny

23.03.2022 13:29

ZLÍNSKÝ KRAJ – Hned čtyři ocenění získal Zlínský kraj na veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze, který se konal o uplynulém víkendu. Ceny převzali náměstek hejtmana Lubomír Traub a ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy Zuzana Vojtová.
„Vrcholem prvního dne veletrhu bylo vyhlášení Velké ceny cestovního ruchu, ve které byly oceněny nejvýznamnější počiny turismu v České republice. Zlínský kraj byl úspěšný hned ve dvou kategoriích. Centrála cestovního ruchu Východní Moravy získala Velkou cenu za nejlepší ucelenou marketingovou kampaň, Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje obdržela speciální cenu COT Group v kategorii nejlepší udržitelný projekt. Další dvě ceny získal Zlínský kraj v anketě Kraj mého srdce, a to v kategoriích KAM do lázní a wellness a KAM za folklorem a tradicemi,“ informovala Soňa Ličková, krajská tisková mluvčí.
„Radost máme ze všech ocenění, ovšem speciální cena poroty nás velmi potěšila,“ přiznal náměstek hejtmana Lubomír Traub, zodpovědný za cestovní ruch.
Ocenění je podle něj důkazem toho, že Zlínský kraj jde správnou cestou. „Od začátku se projekt Evropské kulturní stezky svatého Cyrila a Metoděje stavěl a profiloval jako projekt udržitelného a šetrného cestovního ruchu. Je rozvíjen už více než deset let. Za poslední rok na něm celý tým odvedl velký kus práce a podařilo se mu navázat řadu zahraničních partnerství,“ přiblížil Lubomír Traub. 
V minulém roce získala stezka prestižní certifikát Kulturní stezka Rady Evropy, jako jediná stezka, mající základ v České republice a jediná, která se věnuje historii Slovanů. Tento certifikát je svým významem srovnatelný se zápisem do UNESCO.
Anketu Kraj mého srdce tradičně vyhlašuje vydavatelství Kam po Česku. Do konce února 2022 bylo možné hlasovat o nejoblíbenější kraj například v kategoriích letní a zimní dovolené, výlety s dětmi, památky, lázeňství, folklor a tradice.
Velkou cenu cestovního ruchu pořádá už 15 let společnost COT Group, spoluorganizátorem letošního ročníku byla společnost ABF, pořadatel mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Holiday World.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Zlínský kraj