Z kamionu ve zlínské firmě vyskákali cizinci

21.01.2021 12:11

POLICIE ZLÍNSKÉHO KRAJE  - Včera kolem poledne oznámil na linku 158 pracovník firmy ve Zlíně, že při vykládání zboží ze zahraničního nákladního vozidla s návěsem, vyskočili z jeho ložné plochy tři muži, kteří začali utíkat ven z areálu. Jeden z mužů při útěku uklouzl a zůstal na místě.
„Na místo ihned vyjelo několik policejních hlídek, včetně psovoda se psem. Tomu se po chvíli pátrání podařilo oba muže, kteří se schovávali nedaleko v křoví, vypátrat. Policisté dále zjistili, že ke skupině cizinců patří i další dva muži, které jejich kolegové kontrolovali krátce po jedenácté hodině dopoledne na náměstí v Napajedlech. Cizinci měli vyskočit ze stejného nákladního vozidla během přestávky řidiče v Napajedlech,“ informovala dnes krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.
Všech pět cizinců policisté zajistili a v současné chvíli zjišťují jejich totožnost a také mapují trasu, kterou se do České republiky dostali. „Ve věci jsme zahájili úkony pro podezření ze spáchání trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice,“ dodala policejní mluvčí.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv KNZ