Vznik československého státu si Otrokovice připomenou při pietním aktu i slavnostním večeru

26.10.2022 08:24

OTROKOVICE - Výročí vzniku samostatného Československa si město Otrokovice připomene ve čtvrtek 27. října pietním aktem i slavnostním večerem. V 16 hodin se uskuteční kladení věnců k pomníku obětem 1. světové války na náměstí 3. května a poté u pomníku v Kvítkovicích před kaplí sv. Anny.
„Večer, při kterém bude připomenut význam státního svátku, bude zahájen v 18 hodin ve velkém sále Otrokovické BESEDY. Při této příležitosti bude udělena Cena města Otrokovice. Toto ocenění uděluje Zastupitelstvo města Otrokovice za mimořádný čin v různých oblastech lidského konání nebo za podstatný přínos pro rozvoj nebo propagaci města. Součástí slavnostního večera bude koncert italského tenora Paolo Lardizzone a české sopranistky Noemi Erby v doprovodu klavíristy Daniela Štulpy. Zazní skladby z oper La Traviata, La Bohème, Rigoletto, Rusalka ad.,“ informovala Lenka Vaculová, otrokovická tisková mluvčí
„V předvečer státního svátku si každoročně připomínáme události spojené s 28. říjnem 1918. Rovněž připravujeme doprovodný program. Tím je v letošním roce koncert, který význam večera krásně podtrhne. Srdečně zveme širokou veřejnost, aby si spolu s námi připomněla toto významné výročí a oslavila udělení ocenění,“ pozvala starostka města Otrokovice Hana Večerková. Vstup je pro všechny příchozí volný, nutná je rezervace míst v předprodeji Otrokovické BESEDY. 

Vlastimil Langer
Zdroj: Městský úřad Otrokovice 

 Ilustrační foto: Archiv SNZ