Vzdělávací aktivity ke Dnům Země zaujaly nejen děti ale i dospělé

30.04.2022 10:50

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Celý týden od 18. do 22. dubna  se v Rožnově pod Radhoštěm zaměřoval na aktivity spojené s akcí Den Země. Doprovodných aktivit se zúčastnilo přes 420 dětí a také více než 50 dospělých z řad veřejnosti. Velký úspěch sklidila nejen výzva Ukliď kousek Rožnova, ale také zábavné vzdělávací dopoledne v městském parku.

„Čtvrteční dopoledne v městském parku bylo programově věnované především dětem z mateřských a základních škol v Rožnově pod Radhoštěm. Děti si mohly zblízka prohlédnout popelářské auto, zjistit podrobnosti o životě zvířat v lese, tipy, jak se lépe starat o naši přírodu nebo jak se zapojit do zlepšování životního prostředí. Vzdělávací aktivity si pro ně připravilo Zdravé město Rožnov pod Radhoštěm,“ uvedla Petra Graclíková, tisková mluvčí rožnovského úřadu.
„Dny Země jsou aktivitou, která má smysl a také přidanou hodnotu. Je nesmírně důležité zapojovat děti do vzdělávání k problematice životního prostředí a jsem velmi vděčná, že jsme našli cestu, jak to udělat zábavnou formou. Městský park ožil, byl plný dětí a já věřím, že i ony si to užily a odnesly si domů nové poznatky,“ řekla místostarostka Kristýna Kosová.

Součástí akcí ke Dnům Země byla také výzva Ukliď kousek Rožnova. „Smyslem této výzvy je zaměřit se na určitou část města a posbírat odpadky, které se bohužel nacházejí v přírodě, ale rozhodně zde nepatří. Doposud se zapojilo několik desítek dobrovolníků, jak z řad zaměstnanců městského úřadu, Střediska volného času tak i občanů města. Výzva je prodloužena do konce tohoto týdne a také letos je vyhlášena soutěž o odměny. Podrobnosti jsou na webu www.svcroznov.cz. Výherce bude v příštím týdnu losovat Středisko volného času a já všem děkuji za zapojení se a přeji jim štěstí v soutěži,“ doplnila na závěr Iveta Dorotíková z městského úřadu.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm