Vytrvalý déšť zaměstnal profesionální i dobrovolné hasiče na celém území Zlínského kraje

15.10.2020 10:44

HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR - Profesionální i dobrovolní hasiči zasahovali ve středu 14. října od 00:00 hodin do 20:30 hodin na celém území Zlínského kraje při odstraňování následků dlouhotrvajícího a intenzivního deště. 

„ V tomto časovém úseku jsme přijali celkem 166 oznámení o zatopených sklepech a jiných prostor, o ucpaných propustcích a vodních tocích, o zvyšujících se hladinách místních toků a spadlých stromech. Počet zásahů byl v jednotlivých okresech následující – Zlín 56 výjezdů, Uherské Hradiště 39 výjezdů, Vsetín 51 výjezdů a Kroměříž 20 výjezdů,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.

Nejvíce 79 událostí souviselo s čerpáním vody ze sklepů a jiných prostor. 15 událostí souviselo s odstranění stromů z pozemních komunikací, kdy tyto stromy spadly vlivem podmáčené zeminy. K sesuvům svahů vyjeli hasiči ve 3 případech. K vyproštění automobilů z vodních lagun vyjeli hasiči dvakrát. Dvakrát vyjeli hasiči k zajištění plavidel na řece Moravě.

„Ve skutečnosti hasiči provedli více zásahů, protože když čerpali vodu z bytových i nebytových prostor, tak plynule přejížděli k sousedním objektům, kde bylo potřeba jejich pomoci. Zranění osob nebylo hlášeno,“ uzavřel Roman Žemlička.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje