Výrobcům a distributorům pervitinu hrozí až desetileté vězení

06.01.2023 07:43

UHERSKOHRADIŠŤSKO -  Uherskohradišťští kriminalisté sdělili obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy dvěma mužům ve věku 28 a 45 let a zároveň i jejich dvaatřicetileté společnici.

„Všichni tři se totiž podíleli na výrobě pervitinu v rodinném domě v obci na Uherskohradišťsku, a to nejméně od prosince roku 2021. Za tu dobu se jim podařilo vyrobit minimálně 370 g drogy, kterou použili jak pro svou potřebu, tak i pro své zákazníky. Za jednotlivé dávky od nich poté inkasovali peníze,“ informovala Milena Šabatová, policejní mluvčí.

Při domovní prohlídce v rodinném domě kriminalisté zajistili velké množství věcí, které sloužily nebo měly sloužit k nelegální výrobě drogy. „Ani jeden z mužů nebyl v tomto oboru žádným nováčkem. V posledních třech letech byli totiž za stejnou trestnou činnost již odsouzeni. Kriminalisté tak podali návrh na jejich vzetí do vazby, což soud akceptoval. Na verdikt soudu si tak počkají ve Vazební věznici Brno. Obviněná žena je trestně stíhána na svobodě,“ dodala policejní mluvčí.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje