Výrobce a distributor drog napadl přítelkyni a skončil ve vazbě

25.05.2020 17:16

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Trestní stíhání proti třiadvacetiletému muži z Uherskohradišťska zahájili v minulých dnech uherskohradišťští kriminalisté. Mladík se dopustil závažných trestných činů těžké ublížení na zdraví a nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

„Obviněný od loňského března do poloviny května letošního roku vyrobil za pomocí laboratorních pomůcek, chemikálií a léčiv zhruba 650 gramů pervitinu. Drogu pak distribuoval jiným osobám nebo užíval pro vlastní potřebu. Tohoto protiprávního jednání se dopouštěl i přesto, že obdobnou trestnou činnost páchal již v minulosti a byl za ni i odsouzen,“ informovala dnes policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Před necelými čtrnácti dny navíc v chatě, ve které pobýval, slovně i fyzicky napadl svou přítelkyni. Nejprve ji několikrát udeřil pěstí do obličeje, poté ji za nohu vytáhl na verandu a tam ji silně kopl do hlavy. Ženě tím způsobil zlomeniny kostí lebky a obličeje.

„Pachatele jsme nedávno vypátrali a zadrželi.  Provedli jsme u něj také domovní prohlídku, při které jsme objevili předměty a látky potřebné pro výrobu pervitinu. Obviněnému, který se již nachází ve vazbě, za tuto trestnou činnost nyní hrozí až desetileté vězen,“ dodala policistka.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: PČR Zlínského kraje