Vykutálený podnikatel čerpal neoprávněně příspěvky na zaměstnance

14.01.2022 07:55

ZLÍNSKO - Na téměř milion korun si přišel třikrát trestaný podnikatel, který neoprávněně čerpal tzv. covidové příspěvky na zaměstnance. Hrozí mu až pětileté vězení.

„Muž jako jediný jednatel zlínské společnosti uzavřel s úřadem práce dohodu o poskytnutí příspěvku z programu Antivirus, přičemž měl obdržet částečnou úhradu mezd pro své zaměstnance z důvodu uzavření společnosti a nemožnosti vykonávat práci. Podmínkou uhrazení nákladů na mzdy bylo zaplacení pojistného za zdravotní pojištění, sociální zabezpečení a příspěvek na státní politiku zaměstnanosti za zaměstnance uzavřeného podniku,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Ve vyúčtování, které jednatel předkládal pravidelně každý měsíc v období od dubna 2020 do ledna roku 2021, však záměrně uváděl nepravdivé údaje o zaplacení veškerého pojistného za zaměstnance, přičemž toto pojištění ve skutečnosti neplatil.

„Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality ze Zlína obvinili jednapadesátiletého muže z Olomoucka a zároveň také jeho společnost ze Zlína ze spáchání trestného činu dotační podvod s trestní sazbou až pět let odnětí svobody, protože zneužil dotací z cíleného programu Antivirus a připravil tím Úřad práce České republiky o téměř jeden milion korun,“ dodala policistka.
Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv SNZ