Vsetínští kriminalisté objasnili sérii krádeží v rodinných domcích

06.08.2020 10:25

VSETÍN - Sérii krádeží věcí v rodinných domcích a dalších objektů především ve Valašském Meziříčí, ale i Rožnově p. R. nebo Vsetíně objasniIi vsetínští kriminalisté. Krádeže má mít na svědomí sedmatřicetiletý recidivista, který je v současné době ve vězení za jinou trestnou činnost.

„Muž z Ostravy, který má v rejstříku trestů 11 záznamů především za majetkovou trestnou činnost, vnikl od května do července do sedmi objektů, přičemž využíval neuzamknuté dveře rodinných domků a dalších objektů nebo pootevřených oken,“ uvedla krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

„Pootevřeným oknem v přízemí vnikl začátkem července navečer například do rodinného domku ve Vsetíně, ze kterého ukradl 36 tisíc korun. Z neuzamčeného domku ve Valašském Meziříčí během dne zase ze stolu ukradl iPad za 5pět tisíc korun a z peněženky platební karu,“ přiblížila mluvčí.
Do domů chodil především různými zadními nebo bočními vchody, které přes den lidé často nezamykají. Zloději ani nevadilo, že je zrovna někdo doma.

„V jednom z domů v Rožnově p. R. se na chodbě potkal s majitelkou, které řekl, že je nový soused a zatoulala se mu kočka a on ji hledá. Z peněženky v kuchyni stihl ještě odcizit čtyři tisíce korun. Peněženku ukradl i v kanceláři ve Valašském Meziříčí a zadním neuzamknutým vchodem vnikl i do restaurace ve Valašském Meziříčí, kde z kanceláře z číšnického fleku vzal přes 13 tisíc korun, doklady a platební karty. Kartami poté zaplatil několik nákupů. Celkem způsobil škodu téměř 70 tisíc korun,“ popsala mluvčí. 

Díky popisu pachatele, který policistům někteří poškození uvedli, dále kamerovým záznamům a osobní znalosti policistů se podařilo zjistit, že krádeže má na svědomí právě sedmatřicetiletý muž.

„Vsetínští kriminalisté muže včera obvinili z trestných činů krádeže, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a porušování domovní svobody, za který mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. Z posledního výkonu trestu se vrátil začátkem roku 2018,“ dodala mluvčí.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje