Vsetínští hasiči zlikvidovali požár během krátké chvíle

05.02.2020 11:21

VSETÍN - Pár minut po šesté hodině ranní bylo vysláno do Vsetína do místní části Rokytnice celkem sedm jednotek hasičů k hlášenému požáru v bytě čtyřpatrové budovy s pečovatelskou službou. Postupně se tak na místě sjeli hasiči ze stanic Vsetín, Valašské Meziříčí, Zlín a dobrovolné jednotky ze Vsetína, Jablůnky, z obce Hovězí a Rokytnice. Při požáru byli zraněni dva obyvatelé bytu a jedna osoba z bytu vedlejšího. Všichni tři skončili v péči záchranářů. Evakuace dalších obyvatel domu nebyla nutná, neboť s pomocí dvou hasebních proudů měli zasahující hasiči během pár minut požár zlikvidovaný a díky tomu se dál nerozšířil. Poté provedli odvětrání zasaženého bytu a přilehlých prostor od nahromaděného kouře s využitím přetlakové ventilace. Vyšetřovatel hasičů nyní zjišťuje příčinu vzniku požáru.

Rudolf Maňas

Zdroj, foto: HZS Zlínského kraje, Lucie Javoříková