Vsetínský filmový maraton 2022 – z jihu na sever

22.04.2022 11:32

VSETÍN - O víkendu 22. až 24. dubna proběhne ve vsetínském kině Vatra již 24. ročník Vsetínského filmového maratonu. Již po patnácté přinese žhavé filmové novinky z Balkánu. „Balkánu bude ale letos patřit jen polovina programu. Druhou půlku vyplní snímky natočené v posledních dvou letech na opačné straně Evropy – ve Skandinávii. Letošní ročník této tradiční přehlídky pořádané Filmovým klubem Vsetín totiž nese podtitul Z jihu na sever, aneb balkánská Skandinávie a skandinávský Balkán,“ informoval předseda Filmového klubu Vsetín Milan Kostelník.

Filmy v programu budou zařazeny na střídačku. Celkem jich bude čtrnáct, sedm skandinávských a sedm balkánských. Jejich výběr ovlivnila jak snaha o co největší žánrovou pestrost, tak záměr dostat do programu zástupce co největšího počtu zemí.

Vsetínský filmový maraton pořádá Filmový klub ve Vsetíně z. s. Hlavním partnerem je společnost Dům kultury Vsetín. Přehlídku podporuje město Vsetín a firmy z regionu.

Aktuální informace o přehlídce včetně kompletního programu zjistíte na www.vsetinskyfilmovymaraton.cz

Zdroj a foto: Městský úřad Vsetín