Vsetínská nemocnice omezuje provoz dětského oddělení

29.01.2022 07:11

VSETÍN - Vsetínská nemocnice dočasně uzavírá lůžkovou část dětského oddělení v pavilonu K. Důvodem je nárůst počtu pracovních neschopností. Ambulance a lékařská pohotovostní služba pro děti zůstávají k dispozici. Provozu porodnice se omezení nijak nedotknou, zajištěn je i provoz novorozenecké stanice.
„Dětští pacienti, kteří budou vyžadovat ošetření z důvodu úrazu či dalších akutních chirurgických onemocnění, budou ošetřeni na chirurgické ambulanci. S běžnými zdravotními problémy se rodiče mohou obrátit na dětskou pohotovost, jejíž provoz je prodloužen až do 22.00 hodin. V pracovní dny je zajištěna od 17.00 do 22.00 hodin, v sobotu a neděli od 8.00 do 22.00 hodin. Funguje v přízemí polikliniky, vstup samostatným vchodem. V případě závažných zdravotních potíží, kdy bude přivolána záchranná zdravotní služba (RZP), budou děti převážen y do Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně,“ uvedla tisková mluvčí nemocnice Lenka Plačková. 
Nemocnice zaznamenala v posledních dnech nárůst počtu nemocných napříč všemi pracovišti. „Během čtvrtka 27. ledna přibylo nemocných pracovníků. V pátek jsme měli máme nahlášeny pozitivní antigenní testy u dalších zaměstnanců. Počet nemocných už atakuje stovku. Pracovní neschopnosti ale nejsou jen ve spojení s aktuální koronavirovou nákazou či její omikronovou verzí. Mnohé jsou dlouhodobějšího charakteru, projevuje se vyčerpání, opakované infekce,“ vysvětlil náměstek pro personální řízení, člen představenstva Martin Pavlica.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Vsetínská nemocnice