Vsetínem projela mikulášská družina, Mikulášský jarmark se ruší

02.12.2021 15:05

VSETÍN - Vsetínem dnes projel kočár se vzácnou návštěvou. Mikuláše s jeho pomocníky anděly a čerty. Dopoledne navštívíli školy, školky a domovy pro seniory, odpoledne  mikulášská družina šíří vánoční náladu v centru města. Tradiční Mikulášský jarmark s doprovodem muziky Čertovky je z důvodu mimořádných protiepidemických opatření zrušen.

„V souvislosti s nařízením Vlády ČR jsme nuceni zrušit tradiční Mikulášský jarmark s doprovodem muziky Čertovka ze Střelné, který měl v průběhu Mikulášského dne probíhat. Vánoční atmosféru ale dle původního plánu po Vsetíně rozveze koňský povoz s mikulášskou družinou,“ uvedla jednatelka Domu kultury Vsetín Petra Vaňková.

Přestože se nemůže uskutečnit tradiční jarmark, další naplánované aktivity zůstávají zachovány. Občané města mohou pozdravit mikulášskou družinu vyzdobením oken nebo zazvoněním na zvonečky. Na vdechnutí vánoční atmosféry městu Vsetínu se budou podílet také děti z mateřských školek, které budou v průběhu přelomového týdne listopadu a prosince zdobit své „školkové“ stromečky v prostranství před městskou radnicí. 

Středisko volného času Alcedo, které je s Domem kultury Vsetín a radnicí spolupořadatelem akce, připravilo pro Mikulášský den zábavná samoobslužná stanoviště s fotokoutkem před domem kultury.

Mikuláš při své podvečerní projížďce rozsvítí vánoční strom. „Kvůli epidemické situaci letos nemůžeme s příchozími společně rozsvítit vánoční strom za zvuku zvonečků tak, jak je ve Vsetíně tradicí. Jsem proto rád, že městem projede alespoň mikulášská družina a pomůže tak navodit příjemnou atmosféru,“ vysvětlil starosta Jiří Růžička.

Vánoční náladu je možné šířit i na sociálních sítích tím, že se vyfotíte u některého z vánočních stromů a svou fotku zveřejníte na Facebooku nebo Instagramu pod hashtagem #vanocnistromvsetin.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Vsetín