Vsetín uzavře sezonu na Cyklostezce Bečva

24.09.2021 08:21

VSETÍN – Tradiční formální uzavření sezony na Cyklostezce Bečva se uskuteční v sobotu 25. září. Bude mít obvyklou formu v podobě skupinové vyjížďky se souběžným startem ze Vsetína a Velkých Karlovic a cílem na Halenkově, kde bude připraven bohatý program.

„Skupiny cyklistů vyrazí do Halenkova z Velkých Karlovic a Vsetína v 10.15 hodin. V našem městě budeme startovat od splavu na Ohradě, kde se připojí i cyklisté z Valašského Meziříčí, které k nám dopraví cyklobus. Společně bychom měli dojet do Halenkova zhruba v 11 hodin,“ přiblížil vsetínský místostarosta Pavel Bartoň.

Ve sportovně-zábavním areálu u halenkovského fotbalového hřiště bude pro všechny připraven program, jehož součástí je ve 12.30 hodin losování tomboly. Losovat se budou registrační kartičky, jež účastníci obdrží na startu spolu s upomínkovým předmětema poukazem na drobné občerstvení.
„V rámci programu se cyklisté mohou těšit na prezentaci Českého červeného kříže, střediska volného času Alcedo či týmu Hopsej.cz, který pobaví show se skákacími a balančními dopravními prostředky. Lákadlem zejména pro děti pak jistě bude skákací hrad a malování na obličej,“ vyjmenoval místostarosta Bartoň.

„Pro ty, kteří se necítí na dlouhou trasu, je připraven cyklobus z Valašského Meziříčí do Vsetína s odjezdem v 9.30 hodin. Také z Halenkova pojede po ukončení akce cyklobus do Vsetína a Valašského Meziříčí. Po návratu ve Vsetíně počká i na ty cyklisty, kteří přijedou z Halenkova po cyklostezce,“ dodala tisková mluvčí v seinské radnice Jana Raszková.

Rezervace cyklobusu je nutná na e-mailu dobesova.mikroregion@gmail.com nebo na tel. č.: 571 674 339. V případě nepřízně počasí se akce nekoná! 

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Vsetín