Vsetín s velikonoční výzdobou

15.04.2022 12:30

VSETÍN – V ulicích Vsetína, přesněji na prostranství před Domem kultury a na Dolním náměstí, se v minulých dnech objevila drobná velikonoční výzdoba, která jistě zpestří blížící se sváteční dny. Celou akci má „na triku“ vsetínská radnice, Dům kultury Vsetín a Alcedo.
„Dolní náměstí se chystá na oslavy svátků jara, a proto zde byla instalována velikonoční výzdoba z vrbového proutí. Pracovníci Alceda ji vypěstovali u Hájenky v Semetíně s cílem zpestřit prostředí, v němž se na Zelený čtvrtek 14. dubna uskutečnil před Domem kultury Vsetín jarmark nazvaný Valašské Velikonoce,“ informovala Jana Raszková, tisková mluvčí Jana Raszková.
„Věřím, že výzdoba potěšila nejen návštěvníky jarmarku, ale i všechny, kdo přes Dolní náměstí procházeli,“ je přesvědčen místostarosta pro kulturu Pavel Bartoň.
Na prostranství před Domem kultury, v místech, kde bývají před Vánocemi instalovány smrčky, jež následně zdobí jednotlivé mateřské školy, je nyní řada velikonočně zkrášlených břízek. „Chtěli jsme našim mateřinkám i o Velikonocích poskytnout prostor k tomu, aby si vyzdobily tu svou břízku vlastnoručně vyrobenými velikonočními ozdobami. A jak je vidět, řada z nich toho využila,“ uvedl místostarosta pro školství Tomáš Pifka.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto:Městský úřad Vsetín