Vsetín obnovuje vítání občánků

16.06.2021 13:31

VSETÍN – Po tři čtvrtě roku trvající pauze, vyvolané pandemií koronaviru, obnovuje Komise Sboru pro občanské záležitosti Rady města Vsetín slavnostní vítání občánků do života. „Červnové obřady však budou probíhat kvůli většímu počtu účastníků ve venkovních prostorách přírodní učebny základní školy na Ohradě,“ informovala tisková mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.

„Během června přivítáme ve čtyřech dnech občánky narozené v roce 2020. Jedná se celkem o 240 dětí, jejichž obřad kvůli pandemii koronaviru nemohl v obvyklých termínech proběhnout. Obřady se uskuteční po skupinách venku na zahradě základní školy Ohrada, která má zastřešenou venkovní učebnu,“ vysvětlila místostarostka Simona Hlaváčová, jež má v kompetenci správní agendy, do nichž spadá i vítání občánků.

Červnová přivítání se uskuteční ve dnech 21., 22., 28., a 30. června, rodičům dětí bude doručena písemná pozvánka.  Obřadu se mohou účastnit i další rodinní příslušníci, například sourozenci, či prarodiče. Děti narozené v letošním roce se dočkají uvítání po letních prázdninách.

„ Pro parkování automobilů lze využít i parkoviště u hypermarketu Albert. Umístění kočárků je zajištěno na zahradě školy. Vstup na zahradu k přírodní učebně bude umožněn přímo od hlavní cesty,“ dodala tisková mluvčí.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Vsetín