Vsetín obnovuje slavnostní obřady pro jubilanty

27.01.2022 11:44

VSETÍN – Jubilanti z řad vsetínských seniorů, kteří v lednu slaví kulaté či půlkulaté narozeniny, se dnes setkají na radnici. Slavnosti jubilantů byly z důvodu protipandemických opatření v prosinci loňského roku pozastaveny, oslavencům tak dárky na městském úřadě vyzvedli rodinní příslušníci.
„Z řad veřejnosti nám přibývá dotazů na obřady pro jubilanty. V obřadech budeme za dodržení všech platných protiepidemických opatření pokračovat. Dle nových nařízení budeme kontrolovat očkovací certifikáty pomocí čtečky. V případě potřeby jsme schopni s členkami komise pro občanské záležitosti promptně reagovat a připravit i dva obřady za sebou, to kdyby bylo potřeba dodržet případné nařízení o nižším počtu osob na obřadu,“ uvedla místostarostka Simona Hlaváčová s tím, že účastníci jsou jako vždy zváni na radnici dopisem z městského úřadu.
„V návaznosti na vývoj pandemie koronaviru prosíme pozvané, aby sledovali aktuální vládní opatření a také informace na webu města. Účast na obřadu je dobrovolná, pokud se někdo nebude cítit v pořádku a setkání se nezúčastní, dárek může oslavenci, po telefonické domluvě vyzvednout i člen rodiny,“ vzkázala Jana Raszková, tisková mluvčí vsetínské radnice.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Vsetín