Vsetín bude hostit Ženská srdce 2023

17.03.2023 09:06

VSETÍN - Pěvecké sdružení valašských učitelek oslavilo 75 let svého působení na scéně sborového zpěvu. Přátele tohoto hudebního odvětví překvapil sbor mimořádnými koncerty a další připravuje.
Spolupráce s Komorním orchestrem Pavla Josefa Vejvanovského z Nového Jičína přinesla nový rozměr hudebních prožitků, když oba soubory vystoupily se společným programem nejen na Vsetíně, ale také v Novém Jičíně, v Příboře a v Pržně. Sbor také pokračuje ve spolupráci s Mužským pěveckým sborem Lumír. Posluchači mají při jejich vystoupeních možnost vyslechnout díla klasiků i úpravy lidových písní v podání mužského, ženského i smíšeného sboru. 
„V sobotu 18. března se ve Vsetíně můžeme těšit na další hudební událost, a to národní festival ženských pěveckých sborů Ženská srdce 2023,“ sdělila Jana Raszková, vsetínská tisková mluvčí. Slavnostní koncert v chrámu Dolního sboru Českobratrské církve evangelické představí od 15 hodin jednotlivé sbory, v závěru zazní společné skladby v podání všech zpěvaček.
Festival se koná od roku 2000 a v pořádání této významné akce se střídají jednotlivé sbory. „Záštitu nad festivalem přebírají starostové měst, v nichž se festival koná. Významně tak přispívá k propagaci města a kulturního prostředí. Zpěvačky si vzájemně přinášejí inspiraci pro zvyšování kvality interpretace skladeb různých žánrů,“  uvedla sbormistryně Pěveckého sdružení valašských učitelek Marie Skalová s tím, že letošního ročníku se zúčastní PS Píseň Jedovnice, ŽPS Otrokovice, Vlastimila Prostějov, Hedvika Valašské Meziříčí a právě jí vedený vsetínský sbor.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Městský úřad Vsetín