Vítr a déšť způsobily škody na Vsetínsku

15.07.2021 11:13

VSETÍNSKO - Podvečerní déšť a silný vítr ve středu 14. července páchal ve Zlínském kraji škody na Vsetínsku, kde hasiči od šesté hodiny večerní evidují již přes dvě desítky výjezdů souvisejících s rozmary počasí.
„Ve většině případů se jedná o odstraňování popadaných stromů ze silnic a chodníků. Nejhůře však dopadla střecha ubytovny ve Valašském Meziříčí v ulici Kouty, kterou silný vítr strhl. Na místo vyjeli místní profesionální hasiči s výškovou technikou. Pomocí ní se dostali do prostoru střechy, kde na velké části chyběla krytina. Padající střecha poškodila i štít domu, který hasiči částečně strhli,“ sdělil tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
V obci Karolinka zase dobrovolní hasiči pomáhali s čerpáním vody ze zdejší knihovny.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje