Vítání jara v Otrokovicích se uskuteční v neděli na náměstí

09.04.2022 12:30

OTROKOVICE - S prvními rozkvétajícími kvítky připravuje město Otrokovice ve spolupráci s Otrokovickou BESEDOU tradiční akci Vítání jara. „V neděli 10. dubna tak náměstí 3. května ožije hudebním programem doplněným o vystoupení dětí a jarní dílny DDM Sluníčko. Vrcholem programu bude spuštění fontány na náměstí a spolu s ní i všech fontán ve městě,“ informovala Lenka Vaculová, tisková mluvčí otrokovické radnice.

„V letošním roce jsme rozšířili program, který bude bavit přítomné po celý den. Neděli na náměstí zahájí vystoupení dětí z DDM Sluníčko a zdravice paní starostky. Poté se budou lidé pohupovat v rytmu hudby pod taktovkou kapely PEXESO, která zahraje oblíbené hity. V programu vystoupí také žáci otrokovických základních škol a ZUŠ Otrokovice,“ sdělil Dalibor Dědek, dramaturg Otrokovické BESEDY.

„Netradičním zpestřením bude pěvecký sbor místního gymnázia, který se představí společně se skupinou VOCALL z Hostišové. Místní hudební scénu bude reprezentovat kapela GAIA a závěr odpoledne bude patřit kapele AMARANTH. Společně pak odpočítáme slavnostní spuštění fontány,“ přiblížil nedělní program na náměstí  Dalibor Dědek.

Po celý den bude možné zakoupit ve stáncích na náměstí nejrůznější sortiment. Děti potěší vytváření jarních dekorací pod vedením pracovníků DDM Sluníčko. „Letošní jaro přichází pozvolna a každý den se těšíme na trochu sluníčka. Věřím, že se nám podaří jaro náležitě přivítat a konečně si začneme užívat teplých a slunečných dnů. Vezměte děti, rodiny, přátele a oslavte příchod jara společně s námi,“ pozvala veřejnost starostka Otrokovic Hana Večerková.   
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Městský úřad Otrokovice