Venkovské prodejny budou moci žádat o datace na provoz

14.09.2021 07:07

ZLÍNSKÝ KRAJ – Radní Zlínského kraje schválili dotační program Obchůdek 2021+, který nabízí pomoc malým prodejnám na venkově. Mezi žadatele o dotace z řad podnikatelů a obcí kraj rozdělí tři miliony korun, které proplatí Ministerstvo průmyslu a obchodu.

„Venkovské prodejny podporu potřebují. Na jejich existenci jsou mnozí obyvatelé menších obcí závislí a my chceme zachovat základní služby v obcích. Provozovatelé venkovských prodejen budou moci žádat o dotaci ve výši od 50 do 100 tisíc korun,“ upřesnil náměstek hejtmana Lubomír Traub, zodpovědný za strategický rozvoj, územní plánování a cestovní ruch.

„Cílem programu je udržení provozu maloobchodu v obcích do 1000 obyvatel, nebo v obcích do 3000 obyvatel, jejichž místní část má méně než 1000 obyvatel s jedinou prodejnou potravin spadající do CZ-NACE 47.11 Maloobchod s převahou potravin, nápojů a tabákových výrobků v nespecializovaných prodejnách,“ dodala krajská tisková mluvčí Soňa Ličková.

Výzva k podání žádostí bude zveřejněna na webu Zlínského kraje a na Úřední desce. Zájemci o dotaci budou moci své žádosti posílat od 15. do 22. října.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Zlínský kraj