Veletrh sociálních služeb nabídl radu a pomoc

12.09.2021 12:25

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Ani letos nepřišli zájemci o tradiční Veletrh sociálních služeb, který je součástí zářijových Dnů města Valašské Meziříčí. Na I. nádvoří zámku Žerotínů se 8. září opět představili zástupci organizací a poskytovatelé služeb z celého mikroregionu Valašskomeziříčsko-Kelečsko.
 „Celkem 23 poskytovatelů sociálních a souvisejících služeb z celého mikroregionu během něj představilo návštěvníkům svou činnost. Na veletrhu samozřejmě nemohly chybět například místní Diakonie a Charita, centru Emcéčko či zástupci valašskomeziříčské pobočky Úřadu práce. Každá z organizací měla připraven vlastní program doplněný o nabídku svých služeb zaměřených například také na pěstouny, osoby s autismem či lidi ohrožené závislostmi,“ nastínila místostarostka Zdislava Odstrčilová.
„Smyslem veletrhu je představit návštěvníkům ucelenou nabídku sociálních a souvisejících služeb v našem městě a přilehlém okolí. Chceme tak ohroženým skupinám či jejich blízkým usnadnit cestu při hledání vhodné pomoci,“ dodala místostarostka.
Svou činnost na veletrhu prezentovali také členové místní skupiny Českého červeného kříže, strážníci městské policie či zaměstnanci odboru sociálních věcí valašskomeziříčské radnice. „Zájemci si mohli vyzkoušet kompenzační pomůcky pro nevidomé a neslyšící nebo jízdu na invalidním vozíku. Připravena byla také speciální ‚psychobudka‘, v níž se lidé seznámili s tím, jak vnímá okolní svět člověk s autismem. Nechyběly ani tematicky zaměřené kvízy a hry pro děti i dospělé,“ doplnil Jakub Mikuš, tiskový mluvčí meziříčské radnice.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Valašské Meziříčí