Vedení radnice jednalo s Úřadem práce o pomoci občanům města se zvyšujícími se náklady na bydlení

30.10.2022 08:57

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Vedení města se ve středu 26. října setkalo na radnici se zástupci Úřadu práce na jednání týkající se možné pomoci obyvatelům města s rostoucími náklady na bydlení. Úřad práce se nyní potýká s enormním nárůstem počtu žadatelů o sociální dávky a společně s vedením města se snažili najít způsob, jak proces podání žádostí, zejména podání žádosti o příspěvek na bydlení, co nejvíce ulehčit a urychlit vyřizování požadavků.
„Každý občan si může vypočítat na orientační kalkulačce (např. ZDE), zda splňuje kritéria pro získání příspěvku. Občané se mohou obrátit také na sociální odbor MěÚ Rožnov, na Silvii Volnou nebo Ivetu Razsdikovou, kde jim pracovnice pomůžou s vyplněním formulářů a předchystáním potřebných dokumentů,“ uvedla Petra Graclíková, rožnovská tisková mluvčí.
„Nárůst počtu žadatelů způsobuje prodloužení čekací doby na Úřadu práce, což není příjemné pro klienty, ani pro nás. Vyplnění formuláře předem nebo kontaktování sociálního odboru a předpřipravení dokumentů rozhodně urychlí celý proces podání žádosti. Od pondělí 24. října jsou zkráceny úřední hodiny, žádáme tedy klienty, aby tuto změnu respektovali a nevážili zbytečnou cestu,“ řekla Eva Adamcová, ředitelka Kontaktního pracoviště Úřadu práce ČR v Rožnově pod Radhoštěm.
Město hledá další způsoby, jak co nejlépe informovat o možnostech podpory co největší množství občanů. „Úzká spolupráce mezi sociálním odborem a Úřadem práce je pro nás rozhodně klíčová. Chceme podávat přesné informace a občanům i zaměstnancům ÚP co nejvíce pomoci v této situaci. Chceme zapojit také Senior centrum a připravujeme informační letáky. Jsem také rád za vznik naší Energoporadny, kterou již využilo mnoho občanů ke konzultacím a poradenství,“ poznamenal starosta města Jan Kučera.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm