Vedení Otrokovic pokřtilo městský kalendář na rok 2022

29.11.2021 17:19

OTROKOVICE - Kultura v Otrokovicích je ústředním motivem v novém městském kalendáři pro rok 2022, který dnes pokřtila starostka města Otrokovice Hana Večerková spolu s místostarosty Ondřejem Wilczynskym a Petrem Ťopkem.

„Kalendář pojmenovaný Žijeme kulturou obsahuje fotografie z akcí, které během roku pořádá město společně s Otrokovickou BESEDOU. Lidé se tak mohou těšit na fotografie z tradičních akcí, ke kterým patří například Vítání jara, Otrokovické letní slavnosti, Michalská pouť nebo Rozsvícení vánočního stromu,“ popsala tisková mluvčí otrokovické radnice Lenka Vaculová. Slavnostní křest kalendáře se uskutečnil v pondělí 29. listopadu v rámci 15. Otrokovického salónu. „Když držím v rukou tento kalendář, vzpomínám na události, které se na poli kultury v Otrokovicích odehrály. I díky nim máme každý měsíc možnost sejít se s přáteli a užít si společné chvíle. Všechny akce jsou připravovány pečlivě, s cílem zaujmout a přinést zážitek. Na prezentovaných snímcích si můžete udělat obrázek o atmosféře a průběhu. Doufám, že si snad každý z nás najde něco, co ho zaujme a přijde v následujícím roce kulturu v Otrokovicích podpořit svou účastí,“ přála si starostka Otrokovic Hana Večerková.

Křestem kalendáře byl oficiálně zahájen také jeho prodej. K dostání je v Turistickém informačním centru za cenu 130 korun. Novinkou v letošním roce je také stolní kalendář za 115 korun a kapesní kalendář pro sběratele a všechny další zájemce zdarma.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Otrokovice