Vedení města Otrokovice se sešlo s obyvateli místní části Střed a Újezdy

14.10.2021 15:45

OTROKOVICE - Letos druhá beseda vedení města s veřejností v plánované sérii setkání, se uskutečnila ve čtvrtek 7. října v budově Otrokovické BESEDY. Diskutovat s občany přišla starostka města Hana Večerková, místostarosta Ondřej Wilczynski a členové Rady města Otrokovice Vratislav Podzimek a Michal Drábek. Přizván byl také Vladimír Plšek, jednatel Technických služeb Otrokovice.

„V úvodu starostka informovala veřejnost o aktuálních tématech ve městě a plánovaných i realizovaných investicích v místní části. Zmínila například v letošním roce dokončené rekonstrukce chodníků, nové parkovací stání, cyklostezku, zahrady na ZŠ T. G. M., opravu lávek přes Dřevnici, skatepark, fasádu Otrokovické BESEDY, bezbariérovou zastávku či dvě nové ulice. Nově lidem slouží i parkovací místa u polikliniky, kde aktuálně probíhá rekonstrukce dětského oddělení,“ uvedla tisková mluvčí otrokovické radnice Lenka Vaculová. Starostka se zmínila také o dalších úpravách chodníků, rekonstrukcích dětských hřišť, bytové výstavbě i projekčních pracích v lokalitě Laziště. Hovořilo se i o připravované regeneraci sídlišť s tím, že jako první projde proměnou sídliště Trávníky, kde město aktuálně žádá o dotaci.

Připomněla rovněž aplikaci Hlášení závad, která je umístěna na webových stránkách města, kde mohou občané upozornit na určitý problém v jednotlivých lokalitách a činnost komisí pro místní části, na které se lidé mohou také obracet.

Obyvatele místní části Střed a Újezdy nejvíce zajímala problematika spojená s rekonstrukcí ulice Čechova. Další dotazy se týkaly například zdvojkolejnění železnice Otrokovice – Vizovice či nové výstavby. Lidé si stěžovali na mezilidské vztahy a bezohlednost některých spoluobčanů. „Následující veřejná beseda se uskuteční ve čtvrtek 11. listopadu v 17 hodin v domě s pečovatelskou službou na ulici Hlavní. Zváni jsou především obyvatelé Trávníků a Přednádraží,“ pozvala veřejnost na další setkání starostka Hana Večerková.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Otrokovice