Ve Zlínském kraji musí děti i nadále nosit roušky, epidemická situace rozvolnění neumožňuje

08.06.2021 17:35

ZLÍNSKÝ KRAJ – V krajích, ve kterých je sedmidenní incidence nákazy nižší než 25 nových případů na 100 tisíc obyvatel, přestává od úterý 8. června platit povinnost nosit roušku pro děti předškolního i školního věku a ochrana dýchacích cest není nutná ani v zaměstnání. Rozvolnění ale neplatí pro Zlínský kraj, kde je stále horší epidemická situace.
„Máme 29 nových případů na 100 tisíc obyvatel. Ve Zlínském kraji tedy i nadále platí ochranná opatření a i děti ve školách musí dál nosit roušku. U nás je situace horší než v jiných krajích a proto nesmíme v dodržování opatření polevit. Svědčí o tom i situace v Bánově, kde se vyskytla nákaza ve větším množství,“ sdělil hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Proti onemocnění covid-19 se ve Zlínském kraji mohou zájemci očkovat v osmi očkovacích centrech, do kterých je možné se registrovat přes centrální rezervační systém - https://registrace.mzcr.cz/
„K 7. červnu bylo v kraji proti covid-19 aplikováno celkem 322 081 dávek očkování, z toho 94 729 osob již bylo očkováno druhou dávkou. Očkovat se zájemci mohou i o víkendu. Za uplynulý víkend bylo ve Zlínském kraji naočkováno 4 570 osob,“ uvedla krajská tisková mluvčí Soňa Ličková.

„Během dneška dostaneme dalších 28 tisíc dávek vakcín Comirnaty, které jsou určeny pro očkovací místa v celém kraji. Původně mělo dorazit téměř 34 tisíc dávek. To snížení dodávky vakcín bude mít za následek prodloužení termínů očkování. Příští týden očekáváme asi 1 500 dávek vakcín Moderna, která je určena praktickým lékařům. Ti v minulém týdnu dostali také 15 tisíc dávek vakcín AstraZeneca pro přeočkování svých pacientů druhými dávkami,“ doplnil hejtman Radim Holiš.

Více informací k očkování i testování lze najít na stránkách Zlínského kraje: https://www.kr-zlinsky.cz/informace-k-ockovani-proti-covid-19-cl-5064.html.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Zlínský kraj