Ve zlínském hokeji nastanou zásadní změny

24.03.2022 09:47

ZLÍN – V hokejovém klubu Berani Zlín nastanou po neúspěšné sezoně a sestupu z extraligy změny ve struktuře řízení.
„Na jednání vlastníků získal podporu návrh města, na jehož základě dojde ke zrušení všech kolektivních orgánů mimo dozorčí radu. Zlínský hokej se tak vrátí ke klubové struktuře, která vznikne díky personálnímu propojení jednotlivých orgánů ve společnosti Berani Zlín s. r. o. (A tým) a zapsaném spolku HC Berani Zlín (mládež). Budou tak nastaveny jasné pravomoci a zodpovědnosti jednotlivých osob ve vedení,“ informoval tiskový mluvčí zlínského magistrátu Tomáš Melzer.
„Jsem rád, že mnou předloženou změnu struktury podpořila rada města a následně i spoluvlastníci klubu. Zrušeno bude představenstvo spolku a tím i post prezidenta spolku, prokura společnosti, rada jednatelů, prezidium společnosti a tím i reprezentativní post prezidenta, který dle zvyklostí zastával primátor Zlína,“ upřesnil primátor Jiří Korec.
Prvním krokem pro překlopení do nové struktury klubu bude obsazení pozice výkonného ředitele společnosti Berani Zlín s. r. o., který bude zároveň generálním manažerem zapsaného spolku. Ten bude vybrán na základě již dříve deklarovaného veřejného výběrového řízení. Předpokládá se, že tato pozice bude obsazena během několika týdnů. Obsazením tohoto nejdůležitějšího postu bude následně zrušena rada jednatelů, která bude mít do té doby plné kompetence.
Vybraný výkonný ředitel a generální manažer v jedné osobě si následně vybere sportovního manažera, který nastaví dlouhodobou sportovní strategii a vizi a také manažera mládeže. Ten pak zabezpečí přenos vize i herního stylu do mládežnických celků, které jsou a budou velmi důležitou součástí zlínského hokeje.

Vlastimil Langer

Zdroj: Magistrát města Zlína

Foto: Archiv SNZ