Ve Zlíně zazáří několik vánočních stromů

25.11.2022 08:55

ZLÍN – Kromě vánočního stromu na náměstí Míru u radnice rozsvítí své ozdobené jehličnany i některé místní části města Zlína. Na setkání u příležitosti slavnostního rozsvícení vánočních stromů, jsou srdečně zváni obyvatelé daných lokalit i další návštěvníci.

„Jako první rozsvítí vánoční strom dnes v 16:45 hodin místní část Štípa. souběžně s rozsvícením veřejného osvětlení, zazáří i strom v Jaroslavicích. Ve Lhotce-Chlumu se bude rozsvěcovat v sobotu 26. listopadu v 17 hodin a Malenovice s Kostelcem nechaly rozsvícení stromu na první adventní neděli 27. listopadu. V Malenovicích rozsvítí v 16 hodin a v Kostelci souběžně s veřejným osvětlením,“ informoval Tomáš Melzer, tiskový mluvčí zlínského magistrátu.

„Rozsvěcování vánočních stromů v místních částech se uskuteční díky projektu komisí místních částí a finančním prostředkům, které tyto komise vyčleňují na podporu společenských aktivit. Ve spolupráci s obyvateli daných lokalit se o předvánoční setkání, slavnostní akt rozsvícení i další akce postarali pracovníci komisí a kanceláří místních částí. Za aktivní přístup při pořádání kulturních akcí a podporu společenského života patří všem velké poděkování,“ vzkázal primátor města Zlína Jiří Korec.

V centru Zlína se na neděli 27. listopadzod 17:45 hodin chystá Andělské rozsvícení vánočního stromu. Tradiční slavnostní akt rozsvícení bude součástí Adventního jarmarku, který zahájí tvořivé dílničky a koncert F-DUR JAZZBAND tuto sobotu 26. listopadu a potrvá do pátku 23. 12. prosince.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Magistrát města Zlína