Ve Zlíně se částečně otevřou školy a školská zařízení od 12. dubna

10.04.2021 12:51

ZLÍN - Vedení Zlínského kraje se dohodlo ve čtvrtek 8. dubna v součinnosti s Hygienickou stanicí Zlínského kraje a Ministerstvem zdravotnictví o zařazení Zlínského kraje do režimu pro otevření škol ve stejné podobě, jako v ostatních částech České republiky.
„Otevření škol a školských zařízení od 12. dubna se tak týká i statutárního města Zlín. Do škol se rotačně vrátí žáci prvních stupňů základních škol. Do školek se současně vrátí předškoláci, ale maximálně v 15členných skupinách,“ uvedl tiskový mluvčí zlínského magistrátu Tomáš Meůzer.
„Rodiče žáků budou podrobněji informováni řediteli prostřednictvím webových stránek škol a školských zařízení a elektronických žákovských knížek,“ sdělila Kateřina Francová, náměstkyně primátora pro oblast školství.
Nástupem do škol se zajistí nejen možnost vzdělávání dětí, žáků a studentů, ale zároveň bude možno zamezit dalšímu nekontrolovanému šíření nákazy. A to díky pravidelnému testování školáků a zaměstnanců školy, které bude probíhat vždy dvakrát do týdne.
„Zákonní zástupci dětí mají různé názory na organizaci a podmínky znovuotevření škol. Bohužel, zřizovatel ani ředitel školy nejsou oprávněni měnit rozhodnutí a nařízení vlády a odpovědných ministerstev,“ dodal tiskový mluvčí.

Vlastimil Langer

Zdroj: Magistrát města Zlína

Foto: Archiv SNZ