Ve Zlíně-Prštném hořela lakovna

11.12.2021 09:10

ZLÍN – Škodu přes osm milionů korun způsobil v pátek 10. prosince dopoledně  požár lakovny ve Zlíně-Prštném. Nikdo nebyl zraněn. Okolnosti a příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel hasičů.
„K požáru lakovny v Prštném ve Zlíně v ulici Nábřeží bylo vysláno krátce po deváté hodině dopolední celkem šest jednotek hasičů a byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.
Jako první na místo přijeli hasiči statutárního města Zlína, kteří k likvidaci požáru použili jeden hasební proud vody. K požáru postupně přijeli profesionální hasiči ze stanice Zlín a Otrokovice a dobrovolné jednotky Prštné, Otrokovice a Lhota. Během krátké chvíle měli požár pod kontrolou,“ uvedla tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
Podle prvotního zjištění se jednalo o požár lakovacího boxu, z něhož se dál rozšířil přes vzduchotechniku na střechu objektu, kde poškodil střešní krytinu.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje