Ve Zlíně má českou premiéru komedie Dnes večer nevařím

14.09.2021 11:29

ZLÍN - V české premiéře uvede Městské divadlo Zlín 15. září komedii kanadského dramatika a scénáristy Norma Fostera Dnes večer nevařím.
„Tereza (Helena Čermáková) je žena v domácnosti, která se každý večer těší až její manžel Chuck (Radoslav Šopík) přijde z práce domů a ona mu naservíruje teplou večeři. Jenže když Chuck zapomene na výročí jejich svatby, uvědomí si, že to chce změnu,“ uvedea mluvčí divadla Veronika Jurčová.
 Není čas ztrácet čas! Takže: „Večeři máš v troubě. Já něco večer mám.“
„Je to nádherný příběh o potřebě znovu najít sám sebe. O tom, že nikdy není pozdě začít žít svůj život a plnit si sny. Hra mě zaujala hlavně hlubokou empatií, s jakou autor zobrazuje hlavní hrdinku, a tím, s jakou laskavostí ji pozoruje v kolotoči neuvěřitelných komických situací, aby ji nakonec přivedl k životnímu štěstí. Zamiloval jsem si ji na první přečtení a hned jsem pochopil, že je to role jako stvořená pro Helenu Čermákovou,“ poznamenal umělecký šéf divadla a režisér inscenace Patrik Lančarič.
Ve Studiu Z diváci v inscenaci dále uvidí Luďka Randára, Petru Královou, Zdeňka Julinu, Romanu Julinovou a Pavla Leicmana.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Městské divadlo Zlín