Ve Zlíně hořelo rekreační středisko, škoda půjde do milionů korun

26.11.2023 18:44

ZLÍN – Devět hasičských jednotek dnes před polednem zasahovalo u požáru rozsáhlého objektu ve Zlíně-Přílukách. Nikdo nebyl zraněn, škoda se pravděpodobně bude pozbavovat okolo 20 milionů korun. Vzhledem k rozsahu byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu Příčinou požáru se zabývá vyšetřovatel hasičů.

„Po příjezdu prvních jednotek na místo potvrdil velitel zásahu rozsáhlý požár velkého rekreačního objektu, kde probíhají stavební úpravy a rekonstrukce. Požár zasáhl střechu a vnitřní prostory druhého nadzemního podlaží, kde se částečně propadl strop,“ uvedla Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.

Hasiči ihned zahájili hasební práce. Natáhli více než pět hasebních proudů vody a místo požáru rozdělili na dva úseky. Jeden úsek hasil střechu, kterou hasiči postupně rozebírali a druhý úsek hasil vnitřní části objektu. K hašení požáru použili hasiči i výškovou techniku.

„O půl druhé odpoledne vyhlásil řídicí důstojník, který převzal velení, lokalizaci požáru. Práce hasičů však zdaleka nekončila. Postupně rozebírali podkrovní část domu, vše kontrolovali termokamerou a hledali skrytá ohniska, která prolévali vodou. Před čtvrtou hodinou vyhlásil řídící důstojník likvidaci požáru. Jednotky se postupně začaly rozjíždět zpět na své základny. Objekt byl předán majiteli. Na dohlídku na místě do ranních hodin zůstala dobrovolná jednotka ze Slušovic,“ sdělila tisková mluvčí.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje