Ve Vyškovci hořela kůlna se senem, hasiči zasáhli včas

20.02.2022 16:27

VYŠKOVEC – Nedbalost při spalování odpadu zapříčinila dnes odpoledne požár kůlny se senem v obci Vyškovec na Uherskohradišťsku a škodu za 50 tisíc korun. Popáleniny utrpěl majitel objektu, který se snažil požár uhasit před příjezdem hasičů.
„Čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovaly dnes odpoledne u požáru kůlny ve Vyškovci. Hasiči měli požár rychle pod kontrolou a postupně seno vytahovali z objektu a dohašovali na volném prostranství. Při snaze uhasit svůj majetek se popálil majitel objektu, jehož zranění si vyžádalo zásah zdravotnické záchranné služby. Hasiči nakonec zkontrolovali požářiště termokamerou a postupně se vraceli na své stanice,“ informovala tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
K požáru operační středisko vyslalo profesionální hasiče ze stanice Uherský Brod a dobrovolné jednotky z Březové, Bánova a Starého Hrozenkova, kteří uchránili další majetek za 250 tisíc korun.

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje