Ve Vsetíně zahynul při dopravní nehodě řidič osobního automobilu

19.11.2020 15:11

VSETÍN – Krátce před půl desátou dopolední dnes havarovalo ve vsetínské části Horní Jasenka osobní vozidlo, jehož řidič nehodu nepřežil.
„Automobil při průjezdu pravotočivou zatáčkou vyjel prozatím z neznámých důvodů do protisměru mimo komunikaci, vjel do lesa a zastavil se až o stromy. Třiačtyřicetiletý řidič utrpěl vážná poranění, kterým na místě podlehl,“ informoval vrchní inspektor krajské policie  Petr Jaroš.
K tragické dopravní nehodě, která se stala ve Vsetíně v části Horní Jasenka, vyjeli dnes o půl desáté dopoledne profesionální hasiči ze Vsetína. „V době jejich příjezdu byl zraněný řidič mimo vozidlo. Hasiči, kteří přijeli na místo nehody jako první, ihned u muže zahájili předlékařskou pomoc včetně resuscitace. Poté jej předali do péče posádce zdravotnické záchranné služby. Muž však utrpěl vážná zranění, kterým na místě nehody podlehl,“ řekla tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
„Řidič se svým autem skončil mimo cestu ve srázu, kde se zastavil až o vzrostlý strom. Hasiči vozidlo zajistili proti dalšímu pohybu, proti vzniku požáru a odpojili autobaterii. Následně si velitel zásahu povolal vyprošťovací automobil ze stanice Otrokovice, pomocí něhož vytáhli vrak vozu zpět na cestu,“ dodala Javoříková.
Po dobu šetření na místě a vyprošťování vraku byla silnice mezi Vsetínem a Malou Bystřicí s opatrností průjezdná v obou směrech. Příčinu a bližší okolnosti tragické havárie nadále šetří vsetínští kriminalisté v úzké spolupráci s dopravními policisty.

Vlastimil Langer
Zdroj: Policie Zlínského kraje a HZS ZLK

Foto: HZS Zlínského kraje