Ve Vsetíně ohrožoval požár tlakové lahve s acetylénem

09.01.2021 15:52

VSETÍN – Soupravu tlakových lahví s acetylénem ohrožoval dnes ráno požár v průmyslovém areálu v Jiráskově ulici ve Vsetíně.
„Při požáru nebyl nikdo zraněn, příčina jeho vzniku zůstává v šetření hasičů. Způsobená škoda byla určena v předběžné výši 5 000 korun. Uchráněné hodnoty představují okolo 20 milionů korun,“ uvedl Roman žemlička z HZS Zlínského kraje.
Požární poplach byl v 7:44 hodin vyhlášen jednotkám profesionálních hasičů z požárních stanic Vsetín a Valašské Meziříčí a jednotkám dobrovolných hasičů z Jablůnky, Vsetína a Valašské Polanky.
„Na místo události dopravili hasiči káď na požární sport, kterou naplnili vodou z venkovního požárního hydrantu. Do ní pak přemístili tlakové lahve,“ sdělil mluvčí hasičů.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje