Ve Vsetíně hořely dvě rekreační chaty

05.05.2021 08:39

VSETÍN - Požár dvou chat ve stráni nad areálem Zbrojovky ve Vsetíně v místní části Skalník byl v úterý v 15:13 hodin nahlášen hasičům.
„Okamžitě byl vyhlášen požární poplach jednotkám profesionálních hasičů z požárních stanic Valašské Meziříčí a Vsetín a jednotkám dobrovolných hasičů ze Vsetína a Jablůnky. Po příjezdu na místo hasiči v hořících chatách nenalezli žádné osoby,“ uvedl Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Hasiči vytvořili útočné proudy vody a zasahovali v dýchacích přístrojích. „V 16:19 hodin byl požár uhašen a místo požáru předáno majiteli objektu. Z jedné chaty hasiči vynesli tlakové láhve na propan butan, které ale byly uskladněny mimo hořící prostor,“ dodal Roman Žemlička.

Na místo požáru se dostavil vyšetřovatel hasičů, který určí příčinu jeho vzniku a výši škody.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje