Ve Veletinách hořela stolařská dílna, na požár upozornil pes

19.02.2023 07:25

VELETINY – Požár stolařské dílny ve Veletinách na Uherskohradišťsku zaměstnal v sobotu 18. února ráno sedm hasičských jednotek. Nikdo nebyl zraněn, vzniklá škoda není prozatím vyčíslena, ale dle předběžných odhadů bude větší jak pět milionů korun. Na požár upozornil pes rodičů majitele stolařské dílny, kteří bydlí v rodinném domě nedaleko. Příčina požáru zůstává v šetření Policie České republiky.
„Hlášení o požáru jsme přijali v 5.20 hodin. Požární poplach byl vyhlášen čtyřem jednotkám hasičů. V 5.36 hodin pak dalším třem jednotkám. Byl vyhlášen 2. stupeň poplachu.
V době našeho příjezdu byl požár střední části v plném rozsahu a hrozilo rozšíření plamenů na sousední výrobní haly. V dýchacích přístrojích jsme začali požár hasit šesti proudy vody, hasiči použili i hasicí systém COBRA. Následně jsme rozebírali konstrukce, měřili teploty konstrukcí termokamerou a vyhledávali skrytá ohniska hoření,“ uvedl Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
„Požárem byla zcela zničena střední vestavba mezi halami, kde byla zaparkovaná dodávka a uloženo asi 10 metrů kubických dřeva a dalšího materiálu. Obě sousední haly mají ze strany vestavby zničená okna a dveře, zateplení obvodových stěn a poškozené střešní pláště,“ popsal  mluvčí hasičů.
Na místo události se dostavil vyšetřovatel hasičů, Policie České republiky a řídící důstojník HZS pro územní odbor Uherské Hradiště. Během dopoledních hodin přijel i vyšetřovatel HZS Zlínského kraje, krajské ředitelství. Ohledání místa požáru se zúčastnili psovodi se psem na vyhledávání stop a se psem na vyhledávání akcelerantů hoření. Byly odebrány vzorky k následné expertíze.
Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje