Ve vazbě skončili zloději, kteří několik týdnů kradli na Zlínsku

15.03.2023 15:29

ZLÍN – Po několikatýdenním úsilí zadrželi kriminalisté v pátek 10. března dvojici mužů podezřelých z krádeží, kterých se na Zlínsku dopouštěli v období od konce loňského roku do minulého týdne. Krimnalisté je umístili do policejní cely a podali státnímu zástupci návrh na jejich umístění do vazby. Následující den po rozhodnutí soudce putovali oba recidivisté přímo do vazební věznice.
„Muži ve věku sedmadvacet a třicet let kradli ve dvou případech společně, jinak odděleně, občas i s jinými kumpány ve Zlíně a v Lukově u Zlína. Celková škoda, kterou způsobili odcizením a poškozením, je vyšší než 320 tisíc korun. Mladší z mužů má v rejstříku trestů celkem 12 záznamů, starší o čtyři více,“ informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
„V průběhu několika týdnů vypáčili několik schránek přepravní firmy, z nichž odcizili zboží, vloupali se do rodinných domů nebo kůlen u rodinných domů, do garáží, firem, skladů, zaparkovaných vozidel nebo ordinací. Z kanceláře hotelu ve Zlíně odcizili dokonce ocelový trezor, který vypáčili z dřevěné skříňky a v němž bylo 62 tisíc korun. Trezor našel policista v civilu při procházce se psem pohozený v lese nad Zlínem,“ dodala policejní mluvčí.
„Komisař kriminální policie obvinil oba muže ze spáchání trestných činů krádež, poškození cizí věci, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a porušování domovní svobody. Oba obvinění mají za sebou bohatou trestní minulost, proto skončili ve vazbě. V případě odsouzení jim za 16 trestných činů hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, u staršího až na pět let,“ uvedla policejní mluvčí.

 Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje