Ve Valmezu vznikla šestice nordic walkingových stezek

13.10.2022 11:06

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Udělat něco pro své zdraví a zároveň navštívit nejzajímavější části Valašského Meziříčí a jeho okolí může nyní každý díky nově vyznačeným nordic walkingovým stezkám.
„Byly navrženy tak, aby vyhovovaly všem zájemcům. Občané i návštěvníci města si mohou vybrat jak krátké a nenáročné trasy, tak i delší s různým převýšením. V terénu jsou značeny barevnými čtverci na sloupech či značkách,“ představila nordic walkingové stezky Alena Střítezská z oddělení rozvoje města.
Stačí, když si zájemci v turistickém informačním centru vyzvednout tištěného průvodce s mapami stezek, případně vypůjčí nordic walkingové hole, a mohou začít objevovat město a okolí. Trasy jsou koncipovány tak, aby chodci na každé navštívili některé z místních zajímavostí. Pět z nich začíná u informačního centra, šestá na autobusovém nádraží,“ dodala Alena Střítezská.
„Projekt nordic walkingových stezek byl částkou bezmála 87 tisíc Kč podpořen z finanční odměny ve výši 300 tisíc Kč, kterou město získalo společně s Cenou Makropulos2021 za dlouhodobou práci v oblasti podpory kvality života a potřeb seniorů. Zbývající částka byla použita na vybudování nového pétanquového hřiště v blízkosti Klubu seniorů Valašské Meziříčí a také k vytvoření situačních videospotů k přípravě na stáří – Co mám dělat, když…,“ doplnil Jakub Mikuš, tiskový mluvčí meziříčské radnice.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Valašské Meziříčí