Ve Střížovicích na Kroměřížsku shořel nakladač

19.02.2022 16:47

STŘÍŽOVICEŠkodu za jeden milion korun způsobil dnes požár nakladače ve Střížovicích na Kroměřížsku, nikdo nebyl zraněn.
„Tři jednotky hasičů vyjely v sobotu 19. února v ranních hodinách do Střížovic na k požáru zemědělského stroje. Postupně se na místě sjeli hasiči ze stanic Kroměříž a Otrokovice a jednotka z Kvasic. Po příjezdu na místo velitel zásahu potvrdil požár nakladače, umístěného uvnitř haly, a během krátké chvíle měli hasiči požár pod kontrolou. K odvětrání silně zakouřeného objektu použili přetlakovou ventilaci,“ sdělila tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
Při požáru došlo u nakladače k přetavení palivové hadice a následně k úniku provozních kapalin. Hasiči uniklé kapaliny zasypali sorbentem a zbylou naftu přečerpali do náhradní nádoby.

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje