Ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích je nově v provozu snowtubing

25.01.2022 11:45

VELKÉ KARLOVICE – Na sjezdovce Horal ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích je nově v provozu snowtubing. „Oblíbenou zimní atrakci, spočívající v jízdě na nafukovacích člunech ve sněžném korytu, si mohou zájemci užít denně od otevření střediska v 8:30 až do setmění,“ informovala tisková Ski areálu Razula Martina Žáčková.
Ski areál Razula je nyní patrně jediným místem v Beskydech, kde snowtubing funguje. „Vyžaduje nejen vhodný terén, ale hlavně dostatečné množství přírodního sněhu a ten nyní máme díky tomu, že z pátku na sobotu připadlo ve Velkých Karlovicích až 30 centimetrů sněhu. Snowtubing je pro naše návštěvníky vždy velmi vítaným zpestřením, vyhledávají ho nejen děti, ale i dospělí,“ uvedla Martina Žáčková.
Snowtubingová dráha, kterou pracovníci areálu vybudovali ve spodní části sjezdovky vedle dětského parku, měří zhruba 70 metrů. K jízdě je doporučeno mít z bezpečnostních důvodů lyžařskou přilbu. Jedno svezení stojí 60 Kč, pět jízd 240 korun.
Sjezdovka Horal se nachází u Wellness hotelu Horal a pro svůj mírný sklon je vyhledávaná především rodinami s dětmi. Svah má 350 metrů s převýšením 40 metrů, což je ideální terén také pro začátečníky, sjezdovku využívají i školky a školy pro lyžařské kurzy. Na sjezdovce je také Lyžařská škola Razulák, dětský park s pojízdným kobercem a ski bufet. Po lyžování se mohou zájemci vykoupat v termálních bazénech ve Wellness Horal vedle sjezdovky.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Ski areál Razula