Ve Lhotsku hoří budova s hořlavinami

05.09.2023 15:42

LHOTSKO - Od dnešní čtvrté hodiny ranní zasahují čtyři jednotky hasičů u rozsáhlého požáru hospodářské budovy v obci Lhotsko na Zlínsku.
„V době příjezdu hasičů byla požárem zasažena střecha a jedno podlaží budovy. Hasiči ihned zahájili hasební práce pomocí čtyř hasebních proudů s využitím výškové techniky. Jakmile to situace dovolila, rozřezali část střechy, aby se více dostali do půdních prostor,“ informovala odpoledne Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.
Hasiči mají požár pod kontrolou, ale stále prolévají vodou vnitřní prostory objektu, ve kterém je uskladněno velké množství hořlavého materiálu.
„Na místě je vyšetřovatel hasičů, který zjišťuje příčinu požáru. Vzniklá škoda byla předběžně vyčíslena na 1,5 milionu korun,“ dodala tisková mluvčí hasičů.

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje