Vážně zraněného cyklistu transportoval vrtulník do nemocnice

22.04.2020 10:47

MORKOVICE-SLÍŽANY – Těžkým zraněním šestasedmdesátiletého cyklisty skončil včera po třinácté hodině u Morkovic na Kroměřížsku jeho střet s osobním automobilem. Zraněného muže záchranáři letecky transportovali do nemocnice v Olomouci.
„Starý pán jel na kole při pravém okraji vozovky. Na rovném úseku ho nejprve předjelo jedno vozidlo a poté ho začal předjíždět také dvaadvacetiletý řidič osobního auta. V ten okamžik ale cyklista, aniž by se řádně přesvědčil, že není předjížděn, odbočil vlevo k rodinným domům a narazil tak do pravého boku škodovky,“ sdělila policejní mluvčí Simona Kyšnerová.
Při odbočování cyklista navíc nedal znamení o změně směru jízdy. Po střetu a autem upadl a vážně se zranil.

„K dopravní nehodě vyjeli také hasiči z Morkovic-Slížan. Zraněnému poskytli předlékařskou první pomoc včetně použití páteřové desky a poté ho předali přivolaným záchranářům,“ informovala tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
Hasiči asistovali při ošetření zraněného muže, až do příletu vrtulníku. Nehodu i nadále řeší kroměřížští dopravní policisté.

Zdroj: Policie ČR a HZS Zlínského kraje

Foto z místa nehody: HZS Zlínského kraje