Vánoční výzdoba je připravena na páteční rozsvícení

26.11.2021 08:46

OTROKOVICE - Technické služby Otrokovice hlásí hotovo. Na páteční rozsvícení vánočního stromu i výzdoby města je vše připraveno. Již počátkem listopadu pracovníci služeb instalovali po městě celkem 80 kusů svítidel na sloupy veřejného osvětlení a několik stovek metrů světelných kabelů na vánoční stromky.

„Tradičně budou ozdoby na sloupech veřejného osvětlení ve všech částech města. Na Baťově se rozsvítí strom v parku před Společenským domem, v Kvítkovicích je na Vánoce připraven stříbrný smrk u kaple sv. Anny. Nejvíce světýlek tradičně osvítí centrum města. Nebudou chybět tekoucí světelné převisy v květináčích ani svítící girlandy na náměstí,“ uvedla tisková mluvčí otrokovické radnice Lenka Vaculová.
Po loňské premiéře budou dvousetmetrovými světlenými led řetězy s šestnácti sty pomalu blikajícími diodami nazdobeny i listnaté stromy před Otrokovickou BESEDOU. Za hlavní vánoční strom Otrokovic je považována od loňského roku živá asi desetimetrová jedle kavkazská na náměstí. Strom ozdobí světelné řetězy s třemi tisíci LED žárovkami spolu s dalšími dekoracemi. Neodmyslitelnou součástí stromku určenou zejména dětem bude tradiční zvonkohra.

„Každým rokem přicházíme s novinkou, kterou bychom obohatili vánoční výzdobu města a lidé se měli na co těšit. Letos budou světelnými řetězy nově ozdobeny další stromy u Otrokovické Besedy a koruny některých stromů prozáří velké svítící baňky. Protože si vánoční výzdoby jistě zaslouží i nově zrekonstruované tržiště na Trávníkách, nazdobíme novými vánočními dekory i tři sloupy v tomto prostoru,“ upozornil jednatel Technických služeb Otrokovice Vladimír Plšek.

Na oblíbenou podívanou, kdy se v jeden moment rozsvítí vánoční strom i osvětlení náměstí, se mohou lidé těšit již dnes. V průběhu odpoledne bude na náměstí znít reprodukovaná hudba, strom se rozsvítí v 16.45 na povel otrokovického faráře Pavla Šupola a starostky města Otrokovice Hany Večerkové. Charitativní prodej občerstvení je zrušen. Lidé mohou využít nabídku městské kavárny, kde budou k dostání také stylové plechové hrníčky. Fungovat bude i Turistické informační centrum.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Otrokovice