Vánoční strom pro náměstí Svobody je z Jablůnky

28.11.2021 13:12

VSETÍN - Ve čtvrtek 2. prosince se ulice Vsetína rozzáří vánoční výzdobou. Její součástí budou na pěti místech také vánoční stromy.

„Pohledem na rozsvícené stromy se lidé pokochají na Dolním náměstí, Horním městě, v Panské zahradě, areálu Vsetínské nemocnice a také na náměstí Svobody. Tam nechalo v úterý 23. listopadu město transportovat čtrnáctimetrovou jedli ze soukromé zahrady v Jablůnce,“ informoval v zastoupení tiskové mluvčí vsetínské radnice Jiří Žůrek.
„Na naši výzvu k darování vánočního stromu pro náměstí Svobody reagovalo několik osob. Nakonec jsme se rozhodli pro jedli manželů Novotných. Je opravdu krásná, majitelům za dar našemu městu moc děkujeme,“ řekl starosta Jiří Růžička.

Vánoční strom na náměstí Svobody bude stejně jako v minulosti ozdoben světelným řetězem. Dočká se ale i novinky. „Poprvé jej ozdobí také zlaté a stříbrné baňky a stříbrné vločky tak, aby výzdoba vynikla i za denního světla. U stromečku budou rozsvíceny i ovečky, náš symbol Valašska. Věříme, že touto výzdobou přispějeme k tomu, aby si dětiidospělí navodili příjemnou vánoční atmosféru,“ doplnila místostarostka Simona Hlaváčová. 
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Vsetín