Vánoční sbírka vynesla žákům speciální školy a dětskému domovu 54.248 korun

19.01.2023 12:09

KROMĚŘÍŽ - Kroměřížané i návštěvníci města loni podpořili dvě neziskové organizace ve vánoční sbírce částkou 54.248 korun. „Peníze z pokladniček, které byly umístěné pod vánočním stromem na Velkém náměstí, půjdou spolku Korálky, který pomáhá zdravotně postiženým dětem, a Dětskému domovu Kroměříž,“ sdělil Jan Vondrášek, kroměřížský tiskový mluvčí.
„Dětský domov měl v kasičce 26.202 korun a Korálky 28.046 korun,“ uvedla Petra Dolečková z finančního odboru kroměřížské radnice. Korálky peníze využijí především k hrazení nákladů na zabezpečení dopravy žáků do ZŠ a MŠ Kroměříž, F. Vančury. Dětský domov hodlá ze sbírky podpořit rozvoj dětí, především jejich sportovní, zájmovou a kulturní činnost.
Spolek Korálky a Dětský domov Kroměříž patří mezi tradiční příjemce peněz z vánoční sbírky. V roce 2021 se vybralo více než 49 tisíc korun.

Zdroj a foto: Městský úřad Kroměříž