Vandalové poničili vánoční výzdobu ve Vsetíně

04.01.2022 16:32

VSETÍN – Oslavy konce starého a příchodu nového roku si ve Vsetíně vybraly daň v podobě poškozené vánoční výzdoby. „Neznámí vandalové si vzali do hledáčku světelné řetězy na mostech přes Vsetínskou Bečvu. Škoda jde do desetitisíců,“ uvedla tisková mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.
Představitelé vsetínské radnice se v právě skončeném roce 2021 rozhodli uvolnit z městského rozpočtu 360 tisíc korun na obnovu a doplnění vánoční výzdoby v ulicích města. „Její modernizací jsme chtěli zpříjemnit občanům nejen období adventu a naladit je na vánoční atmosféru,“ uvedl starosta Jiří Růžička. Cíl radnice se podařilo splnit. Podoba nové vánoční výzdoby se setkala téměř výhradně s pozitivními ohlasy.
Jenže přišel závěr roku a během něj se na světelných řetězech na mostech přes Vsetínskou Bečvu u polikliniky a v Panské zahradě vyřádili vandalové. „Řetězy jsou na mnoha místech potrhané. Kdyby šlo o drobnosti, mohli bychom tento stav vyřešit použitím náhradních dílů. Jenže v tomto případě jde o škody tak rozsáhlé, že jsme byli nuceni řetězy z mostů sundat,“ přiblížil Petr Ryza, vedoucí střediska veřejného osvětlení Technických služeb města Vsetína.
„Je smutné, že kvůli řádění několika jedinců přišla vniveč práce mnoha lidí, kteří se o výběr, pořízení a instalaci nové vánoční výzdoby zasloužili. V neposlední řadě jde také o finanční prostředky, o něž město vinou poškozených prvků přišlo,“ uzavřel starosta.  

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Vsetín